Windy są niezbędne, aby osoby z niepełnosprawnościami mogły bezpiecznie i niezależnie uzyskać dostęp do wszystkich przestrzeni, pokonując schody między piętrami w szpitalach, centrach handlowych, ośrodkach edukacyjnych i sportowych, biurach, budynkach mieszkalnych, a nawet domach prywatnych.

Aby jednak te urządzenia podnoszące naprawdę przełamywały bariery architektoniczne, muszą spełniać szereg cech.

Główne cechy

Dostępna winda umożliwia osobom z każdym rodzajem niepełnosprawności wygodne poruszanie się, gwarantując bezpieczeństwo i autonomię. Posiada między innymi następujące elementy:

  • Przestronną kabinę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, z wystarczającą przestrzenią do obrócenia się i poręczą. Musi również posiadać wizualny i dźwiękowy sygnał informujący o piętrze, na którym się znajduje.
  • Drzwi automatyczne z szeroką przestrzenią otwarcia. Powinny być zaprogramowane z wystarczającym czasem zamykania, aby nie dochodziło do incydentów, a urządzenie dodatkowo powinno ostrzegać o ich otwieraniu i zamykaniu.
  • Panel sterowania o regulowanej wysokości, dostępny z kontrastowymi przyciskami z wypukłymi znakami i alfabetem Braille’a, a także z sygnałem dźwiękowym, gongiem i syntezatorem mowy.
  • Zgodność z normą „Dostępność dźwigów dla osób, w tym osób niepełnosprawnych” PN EN 81-70.

Modele wind dla osób z niepełnosprawnościami

W MP posiadamy szeroką gamę wind dla osób z niepełnosprawnościami, w tym windy MP Flex i MP Mobi. Są to urządzenia zaprojektowane z wykorzystaniem wszystkich funkcji technicznych, które optymalizują dostępną przestrzeń oraz zapewniają maksymalne bezpieczeństwo i komfort pasażerów.

Urządzenia te mogą być instalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków oraz dostosowują się do potrzeb każdej osoby, aby zapewnić najwyższy komfort podczas podróży. Więcej informacji: