Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce obchodzony 11 lutego jest wyrazem uznania dla pracy kobiet w dziedzinach STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria i matematyka). Jest to szczególny dzień, w którym chcielibyśmy wyróżnić pracę kobiet, które są częścią zespołu MP.

Wśród nich są inżynierki i techniczki, takie jak Nuria Fernández Ballesteros, inżynierka techniczna w dziedzinie projektowania przemysłowego z naszego zespołu R&D&I.

„Ukończyłam studia w 2006 roku i w mojej klasie, liczącej około 40 osób, było tylko około 6 dziewcząt”, opowiada, podkreślając tym samym, że „obecność kobiet w świecie STEM powinna być dzisiaj standardową kampanią edukacyjną, by wyeliminować przekonanie, że inżynieria to zawód dla mężczyzn”.

Nuria pracuje nad ciągłym doskonaleniem naszych wind i nadawaniem kształtu nowym projektom, ulepszając tym samym istniejące produkty i rozwiązując potencjalne problemy. Uczestniczyła także w projektach takich jak MP SynGO oraz w rozwoju różnych części wind i wielu innych przedsięwzięciach.

„Dziewczynom, które stawiają swoje pierwsze akademickie lub zawodowe kroki w świecie nauki, radziłabym, aby robiły to bez strachu, bez kompleksów i cieszyły się tym, co robią”, mówi, podkreślając, że „w tym sektorze jest coraz więcej kobiet”.

„Najważniejszą rzeczą jest czerpanie przyjemności z pracy, ponieważ poświęcamy jej wiele godzin naszego życia. Jeśli mam coś doradzić kobiecie, która myśli o wejściu na rynek naukowy, to powinna poświęcić się całkowicie temu, czego naprawdę chce i czym się pasjonuje i wtedy będzie naprawdę szczęśliwa”.